Ten kurs poprowadzi Cię przez najważniejsze etapy przejścia od zależności (pracy dla kogoś) do niezależności, gdzie pracujesz na własny rachunek. 

Kiedy jesteś na poziomie pomarańczowym (Pracownik), to zazwyczaj masz już dodatnie przepływy pieniężne. Czujesz, że idziesz w dobrym kierunku. Masz głębsze poczucie własnej wartości, zwłaszcza że inni często doceniają dobrą pracę, którą wykonujesz. Ale Toje zarobki w dalszym ciągu są uzależnione od innych.

Widz VS Gracz

Większość z nas marzy o założeniu własnego biznesu lub zwiększeniu wolności finansowej w Pryzmacie przedsiębiorczym, ale często zdarza się, że utknęliśmy na ostatnim poziomie Pryzmatu Fundamentalnego, jako widz zamiast podejmować niezbędne kroki, które pozwolą nam przejść na poziom Żółty. 

Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest, że zaadoptowaliśmy sposób myślenia, którego nauczyliśmy się w szkole. Przez cały życie uczono nas, jak być dobrym pracownikiem. „Ważny jest dobry etat, na czas nieokreślony i ciągłość pracy”. W ten sposób przywykliśmy do wielogodzinnej, niekoniecznie przyjemnej pracy na rachunek kogoś innego. „Ważne, że jest wypłata”. Sposób myślenia przedsiębiorcy jest odwrotnym sposobem myślenia, w którym opanowujemy płynne przejście od zależności do niezależności.

 • Przestań gonić za kasą. Zacznij dostrzegać szanse i możliwości
 • Przejdź płynnie od akcji do atrakcji
 • Bogactwo nie jest tym, co posiadasz ale tym, co możesz zaoferować po stracie wszystkiego
 • Tylko uświadamiając sobie, że tworzenie bogactwa jest grą, możemy przekształcić ten proces z ciężkiej pracy w dobrą zabawę.
 • Istnieją 3 proste kroki, które pozwolą Ci przejść na wyższy poziom

Wyobraź sobie, że próbujesz grać w piłkę nożną bez wcześniej ustalonej pozycji, lub że grasz w zespole, nie wiedząc, jaki instrument został Ci przydzielony.

Przejście z Pryzmatu Fundamentalnego do Pryzmatu Przedsiębiorczego jest jak przejście od widza do uczestnika gry. Kiedy jesteś widzem, nie potrzebujesz dobrze zdefiniowanej tożsamości. W rzeczywistości wyróżnianie się z tłumu nie ma żadnej korzyści. W Pryzmacie Fundamentalnym zyskujesz bezpieczeństwo, będąc częścią tłumu. Sprawa ma się inaczej, kiedy wchodzisz do gry. Gdy grasz, to jesteś w centrum uwagi. Inni skupiają się na Tobie i obserwują każdy ruch. Tutaj nie możesz pozostawać bierny. Bycie w centrum akcji jest dużo fajniejsze, niż siedzenie na ławce, niesie ze sobą większą odpowiedzialność, a wraz z nią zarówno nagrodę, jak i ryzyko.

Każda branża ma swoich graczy, wykonawców i dyrygentów (trzy poziomy w Pryzmacie Fundamentalnym). Twoja unikalna tożsamość jest tym, co tworzy Twoją atrakcyjność dla innych graczy i umożliwia Ci połączenie z twórczym flow.

Jeśli jesteś na boisku piłkarskim i nie masz określonej pozycji, to szybko się zmęczysz goniąc za piłką i prosząc innych, żeby podali do Ciebie. W podobny sposób wiele osób przechodzi dzisiaj do prowadzenia własnej działalności. Gonią za pieniędzmi, ale jakoś zawsze są nie tam, gdzie trzeba. Liderzy i przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces, wyróżniają się, bardzo jasno określając, jaka jest ich tożsamość.

Po ukończeniu tego kursu będziesz wiedzieć:

 • W jaki sposób zdefiniować swoją tożsamość opartą na Twoim osobistym flow i naturalnych talentach, która ułatwi Ci przyciągnięcie klientów i partnerów biznesowych, dzięki dobrze doprecyzowanej propozycji wartości. 
 • W jaki sposób możesz połączyć swoje flow z dynamiką rynku
 • W jaki sposób mierzyć efektywność działań oraz skalować biznes za pomocą procesów i projektów
 • Zidentyfikuj swoją tożsamość
 • Opanuj swój rynek
 • Zmonetyzuj moment
 • Coaching indywidualny
 • Workshop (8 -12 osób)
 • E-learning (wkrótce)
Przejdź do paska narzędzi